poniedziałek, 26 listopada 2012

# 86. dlaczego nie potrafię malować? ;c

Dobry wieczór! Właśnie siedzę nad interpretacją obrazów Salvadora Dali'ego na kulturę. Surrealizm to zdecydowanie mój ulubiony nurt w sztuce, gdyż tam dużą rolę odgrywały marzenia, sny, groteska czy absurd - tworzące poczucie dziwności i niezwykłości świata. Dzieła z tego okresu dają wiele do myślenia i gdybym umiała malować to też tworzyłabym coś w tym stylu. Fajnie tak przelewać swoje sny na płótno. Pewnie właśnie dlatego tak bardzo do gustu przypadł mi temat pracy konkursowej, którą teraz staramy się stworzyć na plastyce. Poza tym mam jutro kartkówkę z kultury, w zasadzie w formie opisowej, więc trzeba dziś jeszcze troszkę poczytać. Niby Cinek podał mi pytania, więc znowu liczę na łut szczęścia.
Dziś idąc na przystanek (oczywiście, jak zwykle spóźniona) zobaczyłam oddalający się autobus, który pierwszy raz przyjechał tak wcześnie. Dobrze, że rano przez moją miejscowość prują aż cztery autobusy. Zawsze jeżdżę z tym samym kierowcą, ale ostatnio jakiś gburowaty się zrobił. Pewnie kanar przyłapał kogoś bez biletu podczas jego kursu, a wiadomo, że wtedy kierowca też płaci. Swoją drogą, praca takiego kontrolera biletów jest bardzo nużąca i monotonna. Już po ich wyglądzie to widać.
W szkole oczywiście na początek język niemiecki, bo przecież dzień bez tego przedmiotu jest dniem straconym. -_- I nie mam połowy notatki (jak większość klasy!), a w środę kolejna kartkóweczka. Następnie była matematyka i ja naprawdę próbuję słuchać, ale moje myśli zawsze zmierzają na inny tor, przez co muszę zacząć ogarniać matmę w domu. Dziwne zjawisko, bo nigdy się z niej nie uczyłam (chyba, że jakaś teoria). Na fejsie coś piszą, że przekładamy jutrzejszy sprawdzian. Mi tam w zasadzie obojętnie. Chemia - oczywiście poprawa, której nie skomentuję. Chcę już zakończyć ten dział i mieć spokój. Wreszcie zaczynamy coś normalnego. *-* Na angliku ogarnialiśmy jakiś konkurs o hiv, pytania dość dziwne - 'czy jeśli nie uprawiasz seksu w młodym wieku to jesteś dziwolągiem?'... Ciekawe, kto to wymyślał, hahaha. No i oczywiście mój zapłon, gdy pan opowiada jakieś żarty typu 'walentynki to ulubione święto murarzy'. xD Wszyscy zajęli się oczywiście już czymś innym, a ja 'aaaaaaaaa o to chodziło', spoko. Na koniec polski i niesamowicie mnie jara piątka ze sprawdzianu (w formie rozprawki). Zapomniałam tylko o jednym przecinku. ;o Dużo daje takie pisanie bloga. Człowiek stara się, aby jego słowa składały się w logiczną całość, stosuje interpunkcję. + Miałam dziś prezentację o gotyckich katedrach we Francji, więc druga piąteczka wpadła. Jutro nie ma pani, więc mam do szkoły na godzinę 10, jak fajnie! *-* Poszłam jeszcze na 'douczanie' z fizyki i właśnie takie lekcje przywracają mi wiarę w ludzi. xD Chyba zrozumiałam ten dział. Oczywiście teorię muszę wkuć, ale to nie wydaje się aż tak straszne.
Jutro mamy w zasadzie luzik, bo przychodzimy na trzecią lekcję dopiero - matematyka, następnie jest przedsiębiorczość (jeszcze filmiki będą prezentować), fizyka/ddw czy coś (spotkanie z pedagogiem?) oraz kultura.

Polecam tę piosenkę, jakoś tak ostatnio wpadła mi w ucho. :D

+ Takie tam zdjęcie mandarynek, bo nie mam nic na pulpicie lepszego, a w foldery nie chce się mi zaglądać.

13 komentarzy:

 1. I następna blogerka robi mi smaka na owoce :P Ah dziewuchy! Jak jedna nie ma mandarynek to druga kiwi albo jakieś monte :P
  Ahhh ta szkoła :P ble ble ble
  Obserwuję Twojego bloga :)

  OdpowiedzUsuń
 2. O tak czytanie i prowadzenie bloga dużo daję !

  OdpowiedzUsuń
 3. Nom... ja nawet blisko Zielonej Góry mieszkam, ale teraz studiuję we Wrocławiu :]

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. łooo no to masz blisko :) Ja Głogów- ale teraz Wrocław. Studiuję psychologię :)

   Usuń
 4. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 5. :) dzięki

  http://santhanaz.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 6. też uwielbiam surrealizm :) żałuję, że nie umiem malować. w mojej głowie same układają się obrazy :)

  zapraszam na konkurs! do wygrania wymarzona para butów! :)
  http://adriannaislookingforastyle.blogspot.com/2012/11/konkurs.html

  OdpowiedzUsuń
 7. Właśnie wcinam mandarynkę. ;D

  OdpowiedzUsuń